مهم ترین ابزار فروش چیزی نیست جز CRM

همان قدر که یک یونیت دندان پزشکی کار یک دندانپزشک را آسانتر و حرفه ای تر می کند یک CRM هم میتواند فروش را ساده و تخصصی نماید.

فروشنده ای که از CRM استفاده نکند همانند یک کارگر مدام باید در حال کار باشد بدون اثربخشی مناسب، ولی زمانی که تخصص کار با CRM  را در کنار مهارت های فروش شوالیه ها می آموزد، کارایی و اثربخشی را توام باهم خواهد داشت و این موجب افزایش چشم گیر بهره وری در شرکت می گردد.

به این آمار جهانی نگاه کنید:

 • CRM  می‌تواند نرخ تبدیل را تا 300٪ افزایش دهد.(Finances Online)
 • آمار استفاده از سی آر ام در سال 2018، 56% بود و سال 2019 به 74% درصد رسید.(Stellaxius)
 • %65 از کسب‌و‌کارها در 5 سال اول تاسیس، از فناوری CRM استفاده می‌کنند.(Capterra)
 • فناوری CRM در آینده می‌تواند بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری نرم‌افزار را به خود اختصاص دهد.(Gartner)
 • بیش‌از 64 درصد از شرکت‌ها معتقدند ابزارهای CRM تأثیرگذار یا بسیار تأثیرگذارند.(LinkedIn)
 • حدود 82% از سازمان‌ها از CRM برای گزارش فروش خود استفاده می‌کنند.(Grandviewresearch)
 • مدیریت ارشد در بسیاری از شرکت‌ها، بیش‌از همه به راه‌حل‌های CRM برای رسیدگی به داده‌های کاربردی مشتری متکی‌اند.(Grandviewresearch)
27 سال از تولید و ارائه اولین  CRMدر دنیا می گذرد، آیا شما هنوز موفق به تهیه و پیاده سازی آن در کسب و کار خود نشده اید؟

آمار جهانی استفاده از CRMدر دنیا 97% و متاسفانه در ایران فقط 5% است و حال آنکه همین تعداد از شرکت ها نیز عمدتا در پیاده سازی و فعال کردن CRM خریداری شده دچار مشکل هستند، چرا ؟

 • عدم شناخت کافی از فواید و نتایج کار با این ابزار در تیم فروش
 • عدم حمایت و همکاری مدیران در پیاده سازی
 • عدم آموزش های کاربردی در محیط شرکت به تیم فروش
 • نا آگاه بودن تیم فروش از نتایج کار با CRM
 • عدم شخصی سازی مناسب نرم افزار با توجه به نیاز شرکت ها
 • نگاه کردن به CRM بعنوان یک محصول بی نیاز از پشتیبانی
 • هزینه های بالای شخصی سازی و آموزش

اما نگران نباشید تجربه 12 ساله رابی در حوزه تخصصی CRM و آشنایی وی با عمده نرم افزارهای ایران و جهان به شما برای حل تمامی این مشکلات کمک خواهد کرد، خدمات ما شامل :

 • شناخت و تحلیل نیاز مجموعه شما

فقط یک متخصص CRM می تواند نیازهای شما را از دیدگاه CRM بشناسد و تشخیص بدهد کدام یک از فرآیندهای شما قابلیت پیاده سازی و ساده سازی در CRM را دارا می باشد، این شناسایی شامل مصاحبه با تیم فروش و بررسی مشکلات آنها و روش انجام کار کنونی بوده و همچنین مشاهده فرآیند فروش در مجموعه شماست.

 • طراحی و مستندسازی درخواست های شما

بدون مستندسازی فرآیندها عملا هیچ خریدی موفق نخواهد شد زیرا در هیچ شرکتی در پرزنت عدم توانایی خود را اعلام نمی کند و صرفا ارائه مستندات استاندارد جهت معرفی نیاز ما و تعهد شرکت ها به پیاده سازی آنهاست که می تواند کمک شایانی به شما نماید لذا در این مرحله ما هرآنچه را در مرحله اول شناسایی کردیم با استانداردهای فرآیندسازی BPMN طراحی می نماییم تا هم مسیر راه پیاده سازی شود و هم دانش مجموعه شما مستند و حفظ گردد.

 • معرفی انواع نرم افزارهای ایرانی و بین المللی جهت مقایسه

در این مرحله براساس شاخص های مهم در مجموعه و نیز معیارهای انتخاب صحیح نرم افزار CRM جدول مقایسه ای از کلیه نرم افزارهای واجد شرایط به شما ارائه می گردد، کلیه مزیت ها و معایب نرم افزارها مقایسه و در جلسه همکاری با افراد مسئول مجموعه شما به شور و مشورت گذاشته می شود تا بهترین تصمیم اتخاذ گردد.

 • آماده سازی شرایط پیش از خرید و پیاده سازی نرم افزار

مهمترین عامل شکست نرم افزار CRM عدم استفاده صحیح آن در مجموعه ها می باشد که به این منظور تیم تخصصی رابی از ابتدا قرارداد کلیه موارد مرتبط با فرهنگ سازی را مد نظر قرار می دهد از جمله :

 • ایجاد کارگروه انتخاب CRM
 • ارائه آموزشهای حضوری و مجازی جهت آماده سازی پرسنل
 • نظرسنجی و مصاحبه با افراد ذی نفع
 • ارائه محتوا مناسب در بسترهای داخلی مجموعه جهت آشنایی پرسنل با نرم افزار قبل از پیاده سازی
 • همکاری در تهیه نرم افزار مناسب با شرایط بهتر

هماهنگی جلسات با شرکت های واجد شرایط و ارائه نیازها و تشریح آنها به مجموعه ها از جمله خدمات ما می باشد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های شما می گردد.

 • پیاده سازی و آموزش نرم افزار

از آنجائیکه عمده شرکت های فروشنده فرآیند یکسانی برای آموزش دارند و این فرآیند مناسب مجموعه شما طراحی نمی شود و معمولا به یکباره ارائه می گردد، تیم ما در کنار مجموعه شما برای درک آموزش ها و رفع خطا پرسنل در محل حضور پیدا می کند ، ما قادر به رففع مسائل در لحظه و ارائه آموزش ها به سطوح پرسنلی مختلف می باشیم .

 • شخصی سازی نرم افزار مطابق نیازهای مجموعه شما

عمدتا شخصی سازی نرم افزار ها در مجموعه ها چندین برابر هزینه بهمراه می آورد زیرا که نیازهای الویت بندی و دسته بندی نمی گردند و براساس حجم نیازها سیاست مناسب انتخاب نمی گردد. گاها شخصی سازی آنقدر حجم گسترده ای در پی دارد که نیاز به جذب نیرو در این زمینه می یاشد زیرا عمده شرکت ها بصورت ساعتی هزینه شخصی سازی را برآورد می کنند.

تیم تخصصی رابی قادر به شخصی سازی و جذب نیرو متخصص براساس برند انتخابی شما می باشد و با الویت بندی درخواست ها و مستندسازی آنها حجم زیادی از هزینه ها را کاهش میدهد.

 • منتورینگ تیم فروش و بازاریابی برای استفاده از نرم افزار

در کلیه گام های اجرایی منتورینگ پرسنل و نظارت و ارزیابی بر عملکرد آنها در نرم افزار از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تنها توجه به این نکته است که باعث کارآمدی نرم افزار CRM در مجموعه شما خواهد شد به همین دلیل ما روزانه برای ایجاد انگیزه تیم شما و نیز نظارت برعملکرد آنها به شما کمک خواهیم کرد.

 • تهیه گزارشات عملکرد پرسنل از نرم افزارهای پیشرفته و ارائه به مدیریت

مدیران تا طعم شیریت گزارشات CRM را نچشند به استفاده از این سیستم دل خوش نمیکنند لذا تیم تخصصی رابی با اراده گزارشات تحلیلی و آماری و کمک به رشد فروش میتواند باعث افزایش تفکر سیستمی در مدیران گشته و راه ورود آنها به این نرم افزار باشند

لازم به ذکر است تیم ما موفق به پیاده سازی CRM در ده ها مجموعه شده است که در صنف های مختلف در حال فعالیت هستند و در رزومه تقدیم حضور گردیده است.

مزیت رقابتی ما:

ما محدود به هیچ برندی نیستیم و هدف ما بهترین عملکرد در مجموعه شماست

چرا با تیم رابی همکاری کنید:

ما به تمامی نرم افزارهای CRM تسلط کامل داریم ، شرکت های ارائه دهنده را سالهاست می شناسیم و با رزومه و عملکرد هر یک آشنا هستیم و جلسات متعددی با آنها داشته و برای اکثر آنها مشاور و توسعه دهنده بوده ایم ، از طرفی با درک نیاز شما بصورت حضوری و مشاهده و آنالیز مسیر فروش شما می توانیم ریسک انتخاب درست نرم افزار را برایتان کاهش داده و مسیر پیاده سازی آنرا  ایمن کنیم تا با کمترین خطا بهترین نتیجه را بگیرید.

فواید CRM فقط برای شوالیه ها (کارشناسان فروش)

 1. سهولت کار فروشندگان در بلندمدت
 2. ارزیابی و مشاهده آنلاین میزان فروش و کسب تارگت ها و پیش بینی درآمد و درنتیجه برنامه ریزی بهتر برای فروش
 3. مدیریت زمان در پایان هر ماه با دسته بندی مشتریان و عملکرد بهتر در پیگیری
 4. ایجاد مشتری وفادار با پیگیری به موقع و پاسخگویی مناسب به آنها
 5. صرفه جویی در زمان پیدا کردن مشتری در سررسید ها و جلوگیری از سوخت مشتری

دریافت کاتالوگ کارگاه حضوری شوالیه‌ها

نرم افزار ها

نرم افزار ها رو بصورت کلی میتونیم به دو دسته سخت و نرم دسته بندی کنیم. نرم افزار هایی که با عدد و ارقام در تماس هستند مثل حقوق و دستمزد یا حضور و غیاب و می تونیم جز سیستم های سخت بیاریم و نرم افزار هایی که با مفاهیم ادراکی و تحلیلی روبرو هستند مثل ارزیابی عملکرد ،فرهنگ ،رضایت، اعتماد را در دسته سیستم های نرم در نظر بگیریم و در کل نرم افزار هایی کاربردی هستند که در نتیجه تجارب و دانش طراحی و ایجاد شده باشند و آنها هستند که می تونند بهره وری عملیاتی شما را دوچندان کنند.

جالبه بدونید قانون ۸۰/۲۰  برای پرسنل هم جاری هست و تنها ۲۰٪ کارکنان هستند که ۸۰٪ نتایج رو ایجاد می کنند و اونها افرادی هستند که برای افزایش کارایی خودشون بلدند چطوری از سیستم ها استفاده کنند این و شرکت ها زمانی متوجه میشند که مثلا ۷۰٪ نیروهای یک بخش خارج شدند و همچنان ۹۰٪ درآمد تامین میشه چون نیروهای باقیمانده با استفاده از سیستم های عملیاتی کاربردی توان اجرا وظایف محوله را دارند .

 

نقش ها در سیستم سازی

یجاد نقش ها مستلزم تعریف فرآیندهاست و زمانیکه شما فرآیندهای کاربردی خودتون و درآورده باشید به راحتی می تونید شرح شغل افرادی که قراره مسئولیت اجرای فرآیند و بعهده داشته باشند و بنویسید و هرچقدر اینکار و اصولی تر انجام بدید افراد مناسب تری و می تونید جذب کنید و در ادامه کار بهتری از اونها بگیرید. از طرفی هم پرسنلتون نسب به وظایفشون دید بهتری خواهند داشت و می تونند با داشتن شرح شغل درست برنامه ریزی کنند و نظم شخصی ایجاد بشه که در نهایت منجر به نظم سازمانی بشه .

در نظر داشته باشید زمان ایجاد فرآیند و شرح شغل قبل از جذب نیرو است و منظور ما از شرح شغل یا همان نقش فرد در شرکت شما یک کپی از شرح شغل های موجود در اینترنت نیست بلکه کلیه وظایفی هست که از دل فرآیندهای کاری شما ایجاد شده و اگر این مهم و رعایت نکنید با هدر رفت منابع مالی و زمان روبرو خواهید شد.

نیروهای انسانی همواره باید ارتباط و نقش خودشون و در تحقق اهداف مجموعه احساس کنند تا انگیزه و تعهد کافی و داشته باشند و اگر شما فرآیندها را برای تحقق اهداف به درستی طراحی کرده باشید این ارتباط سازنده خود به خود شکل خواهد گرفت.

 

مهارت ها در سیستم سازی

حالا که نقش های مشخصی که شرکت شما به اون نیاز داره رو تعریف کردید، می تونید مهارت های لازم برای اجرای هر نقش رو تقویت کنید. اگر فرآیندها و سیستم های کارآمدی طراحی کرده باشید که وابستگیشون به افراد پایین باشه ، پرسنلتون وقت کافی برای تقویت مهارت هاشون دارند همونطور که در شرکت های بزرگ و موفق افراد با استعداد همواره کم کار هستند چونکه اول فکر کردند چگونه کار خودشون و به بهترین نحو ساده کنند و بعد دست به کار شدند. با این روش شما وقت کافی به افراد و میدید که بتونند خلاقانه و فعالانه برای بهبود و موفقیت شرکت ایده بدند و مثبت واقع بشند.

خیلی مهمه که نقش هایی که تعریف می کنید با تیپ شخصیتی و مهارت های کارمند مطابقت داشته باشه یعنی عملا براساس نقش ها افراد و جذب کنید و از پرسش نامه های روانشناسی هم در این فرآیند استفاده کند . از این طریق می تونید موفقیت کارمندتون و در نقشی که براش در نظر گرفتید تضمین کنید و برعکس اگر این کار و به درستی انجام ندید نارضایتی کارمند موجب نارضایتی شما از عملکردش میشه و زمان و انرژی زیادی ازتون میگیره .

من در مشاوره هام به بخش های منابع انسانی همواره تاکید میکنم که سخت استخدام کن تا راحت تفویض اختیار کنی . چون فرد شایسته از انجام مسئولیت های مشخصی که در فرآیند به عهده اش گذاشتید برمیاد و میتونه یک بار سنگین و از روی دوش شما برداره به شرطی که شما قبل از ورود اون مسیر موفقیت مجموعه و با فرآیند سازی و سیستم سازی آسفالت کرده باشید و اون فرد مجبور نشه همه زمانش و برای کارهای تکراری و فرآیندی روزانه صرف کنه.

 

ساختار در سیستم سازی

اصل مهم در ایجاد ساختار سازمانی موثر این است که قبل از اینکه به آن نیاز داشته باشید آن را طراحی کنید و سپس در بستر آن رشد کنید. نیازه شما ابتدا چهار مرحله قبل و انجام داده باشید تا بتونید با یک ساختار مناسب اونها را جمع بندی یا سرهم کنید . مثل قطعات یک پازل که قراره حالا در یک ساختار کنار هم قرر بگیرند و این قسمت خیلی مهمی هست که معمولا از قلم میافته

از اونجائیکه ساختار چیدمان فرآیندهارو تعیین می کنه و امکان داره اگر ابتدا ساختار و تعریف کنید فرآیندهاتون محدود بشه و به خوبی از پاسخ گویی به نیاز مشتری برنیان برای همین مهمه اول فرآیندها و نرم افزارها تعیین بشند و بعد در ساختار قرار بگیرند. عملا تعریف فرآیندها و سیستمهای در ابتدا خودشون منجر به ایجاد ساختار سازمانی می شند که از تجارت شما خلق و از هدف شما پشتیبانی می کنند.

وینستون چرچیل گفت ، “برای 25 سال اول زندگی من آزادی می خواستم. برای 25 سال آینده من نظم می خواستم. برای 25 سال آینده فهمیدم كه نظم آزادی است.”  یک سیستم عملیاتی کسب و کار ) ( BOS برای شما نظم و آزادی در کسب و کارتون به ارمغان میاره

من با دسته بندی مراحل بالا یکی از روش های ایجاد یک سیستم موفق و توصیه کردم و قطعا روش های دیگری هم وجود داره که ممکنه ترتیب دیگه ای و پیشنهاد بده فقط در نظر داشته باشید که ” مدل ها متفاوت هستند و مهم اینه که چه مدلی بری شما مناسبه نکته کلیدی که در سیستم سازی به تجربه به اون رسیدم ایجاد یک چرخه بهبود مستمر در این مسیر هست ، سیستم هم مثل آدم ها نیاز به توسعه و بهبود داره وگرنه اثربخشیش و از دست میده پس همیشه یک گوشه ذهنتون و برای فکر کردن به بهبود و توسعه سیستم هاتون در نظر بگیرید و در دوره های زمانی مناسب تمام فکراتون و جمع بندی و اجرا کنید.